W TYM ROKU UDZIAŁ W TARGACH
ZAPOWIEDZIAŁO PONAD 60 WYSTAWCÓW,
PREZENTUJĄ SZTUKĘ DAWNĄ I WSPÓŁCZESNĄ: MALARSTWO, RZEŹBĘ, GRAFIKĘ,
FOTOGRAFIE ORAZ RZEMIOSŁO, ALBUMY I WYDAWNICTWA ZWIĄZANE ZE SZTUKĄ.

Katalog 8.Warszawskich Targów Sztuki

Plan stoisk

1. PRIMA PORTA ANTIQUITIES
www.primaportaantiquities.com
W Prima Porta można nabyć dzieła sztuki pochodzące z czasów Imperium Rzymskiego, starożytnej Grecji, Egiptu, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Mezopotamii, Ameryki Prekolumbijskiej oraz Cesarskich Chin. Wszystkie mają wartość muzealną i ujmują szczególną dbałością o detal i kunszt wykonania. Do każdego sprzedanego obiektu dołączany jest międzynarodowy certyfikat autentyczności, gwarantujący wiek, materiał i kulturę. Wiele obiektów posiada dodatkowo testy wykonane przez międzynarodowe laboratoria.

2. ART RENO
www.art-reno.com.pl
Pracownia Konserwatorska "ART - RENO" z Zabrza, działająca od dwudziestu pięciu lat na krajowym i zagranicznym rynku konserwacji mebli, systematycznie powiększa ilość uratowanych przed zniszczeniem zabytków, przywracając im pierwotną świetność. Zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych specjalistów wykonuje pełny zakres prac konserwatorskich: politury szelakowe, snycerstwo, roboty tokarskie, fornirowanie, intarsjowanie i inkrustowanie, pozłotnictwo, prace tapicerskie, naprawa zegarów, dokumentacje konserwatorskie. Art Reno zajmuje się także kompleksowym wyposażeniem wnętrz.

3. GALERIA 32
Stołeczna Galeria 32 istnieje od 1992. Jest rekomendowana przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych i specjalizuje się w handlu rzemiosłem artystycznym w stylu art deco. W galerii prezentowana jest biżuteria z bursztynem, kamieniami kolorowymi i perłami, a także obrazy i rzeźba.
ul.Krakowskie Przedmieście 62, 00-322 Warszawa

4. ARTYKWARIAT
www.artykwariat.pl
Artykwariat to nowa galeria sztuki, mieszcząca się w historycznym budynku hotelu Bazar, przy ul. Paderewskiego w Poznaniu.
Ideą galerii jest odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na sztukę europejską, dotąd trudno osiągalną na polskim rynku, promocja oraz sprzedaż malarstwa i sztuki użytkowej, pochodzących głównie z XIX i z początku XX wieku, między innymi z Francji, Niemiec, Niderlandów, Anglii, a także z Polski. Popularyzowanie przez ARTYKWARIAT sztuki zachodnioeuropejskiej na gruncie polskim, można zaliczyć do działania pionierskiego, dotąd niespotykanego na wewnętrznym rynku. Galeria podjęła się promocji sztuki europejskiej, łącząc zamiłowanie do sztuki tradycyjnej z nowoczesnym podejściem do jej sprzedaży.

5. SOBAŃSKI DEVOS ANTYKWARIUSZE S.C.
www.antykwariusze.com
Galeria Sobański-Devos Antykwariusze usytuowana jest na warszawskiej Starówce. Wykorzystując swoje europejskie doświadczenia, prezentuje starannie wyselekcjonowane antyki i objets d’art, obejmujące okres od XVI do XX wieku. Galeria współpracuje z wieloma kolekcjonerami i galeriami europejskimi, ekspertami i dokumentalistami.

6. ANTYKWARIATY WARSZAWSKIE LAMUS
www.lamus.pl
Antykwariat Lamus powstał w 1983 roku. Jego główną działalnością jest sprzedaż starodruków, rękopisów, map, grafiki artystycznej i dekoracyjnej oraz książek wydanych przed 1945 r. Od 1994 roku Lamus organizuje regularnie, 2 razy w roku, aukcje zabytkowych książek i grafiki. Zajmuje się również wybranymi dziełami sztuki i antykami tj.malarstwem polskim, meblami, srebrami, porcelaną jak również drobnymi bibelotami, które uzupełniają atmosferę zabytkowego wnętrza.

7. KOZAK DIAMONDS
www.kozak-diamonds.pl
Firma, która istnieje od 1983 roku, sprzedaje wysokiej klasy biżuterię wykonaną ręcznie ze złota i platyny zdobioną wyselekcjonowanymi kamieniami szlachetnymi. Specjalizuje się w wyrobach jubilerskich z diamentów i kamieni szlachetnych, jak rubiny, szafiry czy szmaragdy. Oferta Kozak Diamonds obejmuje: autentyczną starą biżuterię (dzieła dawnych mistrzów, w znacznym stopniu z okresu Rosji carskiej z przełomu XIX i XX w., w tym wyroby słynnego C. Fabergé), unikalną biżuterię nowoczesną (wyroby gotowe w całości wykonane ręcznie lub wyroby wykonywane na specjalne zamówienie przez złotników), unikatowe jubilerskie akcesoria (wysokiej klasy złote zegarki, arcydzieła sztuki użytkowej wykonane ze złota, jak również ze srebra, w tym świeczniki, patery, wazy itp.)

8. CONNAISSEUR Salon Dzieł Sztuki
www.koneser.krakow.pl
Salon Dzieł Sztuki Connaisseur oferuje duży wybór malarstwa polskiego XIX i XX wieku, malarstwo europejskie, rzeźbę, rzemiosło artystyczne oraz starą biżuterię.Galeria istnieje od 1991 roku i mieści się na Rynku Głównym, w pięknej kamienicy "Pod Karpiem Szarym" w Krakowie. Szczególne miejsce w ofercie galerii zajmują dzieła klasyków Młodej Polski,  malarzy krakowskiej szkoły pejzażowej.

9. ANTYKI GNIEZNO
www.antyki.gniezno.pl

Naszą działalność prowadzimy od 1995 roku.  Dysponujemy dużym wyborem mebli XIX wiecznych, mebli i zegarów, przed i po renowacji. Wizytówką firmy jest sklep znajdujący się na terenie ETC Swarzędz w Hali meblowej, przy trasie 92 Poznań - Warszawa.

10. SOPOCKI DOM AUKCYJNY
www.sda.pl
Sopocki Dom Aukcyjny od 20 lat zajmuje się wieloma działami kolekcjonerstwa: sztuką, rzemiosłem artystycznym, pocztówkami, filatelistyką, numizmatyką, falerystyką. W salonach antykwarycznych SDA (Sopot, Warszawa, Gdańsk, Kraków) klienci odnajdą szeroki wybór obrazów pędzla wybitnych malarzy, grafik, sreber, porcelany, mebli, sztuki Wschodu i Afryki, a także pięknej, dawnej biżuterii. Sopocki Dom Aukcyjny ma także do zaoferowania rarytasy dla kolekcjonerów znaczków, pocztówek, monet, medali i odznaczeń. Bogaty wybór ofert z rozmaitych dziedzin SDA gromadzi rokrocznie w katalogu zatytułowanym „Bliżej Sztuki”. W swoim dorobku ma również wiele wystaw tematycznych, m.in. „Czar kobiet, urok kwiatów”, „Barwy Świata”, „Ulotność płatków wiśni”, „Secesyjne rozkosze salonowe”. SDA zajmuje się także sprzedażą dzieł współczesnych, uznanych mistrzów a także promocją młodej sztuki, poprzez organizację aukcji malarstwa nowych twórców.

11. ARTPASSAGE
www.artpassage.pl
Poszukiwania na rynku sztuki.

12. ANTIK BAZAR
www.antik-bazar.pl
Firma Antik Bazar (Warszawa) należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich,  a obrotem dziełami sztuki zajmuje się od roku 1968. W ofercie antykwariatu  znajduje się imponujący wybór ponad 1000 mebli i przedmiotów antycznych, od Baroku do 70 lat XX w.Antik Bazar wykonuje renowacje mebli w pełnym zakresie; stolarka, tapicerka, pozłotnictwo. Skupuje i przyjmuje w komis meble, niezależnie od stanu zachowania.

13. ALGRAFIKA
www.algrafia.pl
Autorska pracownia grafiki warsztatowej Wojciecha Rogosza.

14. SYRLIN KUNSTVEREIN E.V. INTERNATIONAL
www.syrlin-kunstverein.de
Syrlin Kunstverein E.V. International jest międzynarodowym stowarzyszeniem artystów zrzeszającym ok. 200 członków m.in. z Włoch, Chorwacji, Niemiec, Szwajcarii, Francji, Anglii, Afryki, Ameryki Płd. Od dwóch lat współpracuje również z instytucjami polskimi (m.in. z warszawską galerią SD) ,współorganizuje wystawy w Warszawie i Stuttgarcie. Koordynatorem wystaw i działań artystycznych Syrlin Kunstverein  w Polsce jest Irmina Dubaniowska- Kutek . Na Warszawskich Targach Sztuki Syrlin-Gallery na przestrzeni 34m2 zaprezentuje prace 10 artystów (malarstwo, rysunek, rzeźba) zajmujących się zarówno sztuką realistyczną, jak i abstrakcyjną (m.in. Melanka Herbut, Max Seiz).
Im Gehrn 34, 72657 Altenriet, Germany

15. GALERIA SD
www.galeriasd.pl
Galeria SD powstała w Warszawie w 1993 roku.Właścicielami SD są: Elżbieta Sawczuk, Maria Dziopak i Mariusz Dziopak. Galeria prezentuje i promuje przede wszystkim polską sztukę współczesną (XX i XXI wieku) -  malarstwo, grafikę, rysunek i rzeźbę wielu uznanych artystów. Na 8. Warszawskich Targach Sztuki Galeria SD zaprezentuje prace takich artystów jak: Karol Bąk, Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda Gracz, Maria Dziopak, Beata Jurkowska-Blaschek, Marcin Kołpanowicz, Henryk Laskowski, Maksymilian Novak-Zempliński, Witold Pałka, Ewa Pello, Tomasz Sętowski, Józef Wilkoń, Dariusz Zawadzki, Dariusz Zieliński.

16. KOŚCIELAK GALERIA
www.koscielakartgallery.com
Galeria Kościelak  powstała we Wrocławiu w 2003. Właścicielką galerii jest Elżbieta  Kościelak, krytyk  sztuki i kurator  wielu wystaw w kraju i zagranicą, m.in. „Północ-Południe.Transkulturowe wizje” ( 1999, Muzeum im. X. Dunikowskiego w Królikarni). Galeria Kościelak prezentuje sztukę polską i zagraniczną: malarstwo, rzeźbę, grafikę, fotografię, szkło artystyczne, ceramikę artystyczną i nowe technologie. Dominujące nurty to abstrakcja geometryczna  oraz konceptualizm, ale także realizacje z obszaru szeroko pojętej ekspresji. Galeria zajmuje się sprzedażą dzieł sztuki, profesjonalną organizacją wystaw plastycznych  oraz doradztwem w budowaniu kolekcji prywatnych i instytucjonalnych.

17. GALERIA PIEKARY
www.galeria-piekary.com.pl
Poznańska Galeria Cezarego Pieczyńskiego powstała w 2003 roku. Prezentuje przede wszystkim polską sztukę XX i XXI wieku ze szczególnym uwzględnieniem nurtów awangardowych. Obecnie jednym z najważniejszych zadań galerii jest prezentacja i promocja sztuki współczesnej.
Istotnym obszarem zainteresowania galerii jest abstrakcja geometryczna, sztuka konceptualna, a także sztuka najnowsza, w tym również twórczość najmłodszego pokolenia artystów posługujących się takimi technikami jak fotografia, video, performance, multimedia, instalacje.

18. GALERIA GRAFIKI I PLAKATU
www.galeriagrafikiiplakatu.pl
Galeria Grafiki i Plakatu została założona w 1975 roku, (jej właścicielami są Nina Rozwadowska - historyk sztuki i Andrzej Sroka -artysta malarz), jako jedna z pierwszych galerii w Polsce z jasno określonym profilem. Promowała artystów tworzących w technikach na papierze, a wystawy były poświęcone grafice warsztatowej i polskiemu plakatowi. Artyści na stałe współpracujący z Galerią GP wywodzą się z trzech ośrodków akademickich, z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Warszawie i Łodzi. Od 1976 roku w galerii zostało zorganizowanych ponad 110 wystaw indywidualnych, około 40 wystaw tematycznych i kilkadziesiąt wystaw zbiorowych. Na 8.WTS galeria zaprezentuje prace z różnych okresów twórczości jednego artysty - Jerzego Nowosielskiego.
ul. Hoża 40, 00-516 Warszawa

19. ARTEMIS
www.artemis.art.pl
W krakowskiej Galerii Artemis można zobaczyć reprezentatywny przegląd współczesnej polskiej sztuki uznanych twórców (malarstwo, grafika, rysunek, rzeźba i fotografia )  i niedawnych absolwentów Akademii.Wiele wystaw zorganizowanych przez Galerię zyskało miano wydarzeń kulturalnych, np. wystawy Jerzego Panka, Franciszka Starowieyskiego, Stasysa czy wyróżniona nagrodą Witolda Wojtkiewicza prezentacja malarstwa Eugeniusza Muchy. ARTEMIS towarzyszy wielkim imprezom w Krakowie, specjalne wystawy odbywają się przy okazji Międzynarodowego Triennale Grafiki i Festiwalu Kultury Żydowskiej.

20. GALERIA CZAS
www.galeriaczas.pl
Galeria zajmuje się sztuką warsztatową XX wieku (zarówno przedstawiającą jak i abstrakcyjną) oraz tworzoną obecnie. Prezentuje malarstwo, grafikę i fotografię artystów: aktualnie tworzących, znanych malarzy i grafików średniego pokolenia środowiska katowickiego i krakowskiego; pomijanych w wystawach muzealnych, nieco zapomnianych, a jednocześnie ważnych artystów nieżyjących już m.in. Wacława Taranczewskiego, Leopolda Lewickiego, Stanisława Wójtowicza, Romana Sielskiego, Mariana Maliny, Zdzisława Stanka; młodych, wyróżniających się autorów, nagradzanych w ogólnopolskich i zagranicznych konkursach (m.in. Ewa Sycha, Andrzej Tobis, Elżbieta Kozera, Aleksander Kozera, Jakub Adamek, Kacper Bożek, Tomasz Daniec, Katarzyna Chudzik, Ewa Kutylak, Sławomir Rumiak, Małgorzata Niespodziewana).

21. GALERIA EGO
www.galeriaego.pl
Galeria Ego powstała w 1998 roku. Prezentuje najciekawsze zjawiska współczesnej sztuki polskiej przełomu XX i XXI wieku, ze szczególnym uwzględnieniem nurtów abstrakcyjnych, zwłaszcza abstrakcji geometrycznej. Działania galerii wybiegają daleko poza tradycyjne obszary sztuki, takie jak malarstwo, rysunek, grafika i fotografia, kierując się w stronę rozmaitych projektów wizualnych. (Tarasewicz dla Poznania, projekt przestrzenny na kolumnadzie Teatru Wielkiego). Program galerii patronuje także projektom twórców najmłodszej generacji, sięgających po najnowsze - multimedialne środki wyrazu takie jak film czy wideo-instalacja.

22. STRICTE
www.strictemlodasztuka.pl
www.stricte.eu
Firma Stricte kieruje swoje usługi do ludzi związanych z biznesem i kolekcjonerstwem w Polsce. Oferuje doradztwo i sprzedaż sztuki dawnej i współczesnej połączone z opieką konserwatorską i edukacyjną. Prezentuje artystów i projektantów młodej sztuki oraz organizuje tematyczne aukcje internetowe. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu wielu osób proponuje w pełni profesjonalną, ciekawą i korzystną pod względem inwestycyjnym ofertę.
Jednym z filarów tej działalności jest również promocja i opieka nad młodymi artystami na polskim rynku sztuki. 

23. JAN KOZACZUK REPREZENTUJE...
www.ewatrafna.net www.marcoangelini.it http://uemonikeda.blogspot.com www.marcominguzzi.it
Jan Kozaczuk - organizator wystaw sztuki współczesnej w polskich i zagranicznych galeriach. Na 8.WTS reprezentuje międzynarodową grupę malarzy. Marco Angelini (Włochy) "za przewodników wybiera sobie artystów hołdujących temu, co najbardziej intymne, jak Yves Klein i Piero Manzoni. Na powierzchni kolor sączy się, kapie, przesiąka, chłonie, plami, tworzy bruzdy". Uemon Ikeda (Japonia) prowadzi indywidualne poszukiwania na temat znaku i słowa. Jego akwarele charakteryzują się bogactwem kolorów, obecnością form cielesnych i architektonicznych. Marco Mignuzzi (Włochy) jest artystą eksperymentującym z różnymi technikami artystycznymi: nacięcie, kawałek drewna, graffiti, akwarela czy olej. Malarstwo Ewy Trafnej (Polska) odnosi się "do materii podatnej na rodzenie i starzenie się, wydobywa z tworzywa jego potencjał symboliczny".
Jan Kozaczuk, bef@o2.pl

24. ARTINFO.PL
www.artinfo.pl
Artinfo.pl jest najbardziej rozpoznawalnym i najwyżej cenionym portalem internetowym, poświęconym sztuce.  Działa na rzecz wykształcenia prężnie działającego rynku sztuki w Polsce. Promuje kolekcjonerstwo sztuki polskiej i obcej, zwłaszcza wśród osób młodych, zainteresowanych sztuką, w tym fotografią, tworzoną przez swoich równolatków. 

25. OŚRODEK OCHRONY ZBIORÓW PUBLICZNYCH
www.oozp.org.pl
Specjalistyczna jednostka Ministerstwa Kultury i Sztuki wspomagająca różnorodne instytucje (muzea, biblioteki, archiwa) w opiece nad dobrami kultury. Prowadzi centralny katalog skradzionych i zaginionych obiektów, wydaje opinie i ekspertyzy dotyczące zabezpieczenia zbiorów, pomaga w organizacji konwojów dzieł sztuki (posiada własną specjalistyczną grupę konwojową). Prowadzi działalność szkoleniową i wydawniczą, utrzymuje również rozbudowany oficjalny serwis poszukiwanych i utraconych dzieł sztuki, w ramach którego dostępna jest galeria skradzionych obiektów (fotogramy i opisy), lista 10 najbardziej poszukiwanych, biblioteka artykułów na temat ochrony dóbr kultury w Polsce oraz przewodnik po polskich muzeach, galeriach oraz czasopismach związanych z ochroną zabytków.

26. MHS MICHAŁOWSCY
www.michalowscy.com.pl
Firma zajmuje się tworzeniem unikalnej biżuterii z zastosowaniem rzadko stosowanych technik z tytanu. Jego lekkość i trwałość sprawiają, że idealnie sprawdza się nie tylko w technologiach kosmicznych, ale też w jubilerstwie. Jest również antyalergiczny. Specjalnie opracowana technika barwienia umożliwia uzyskanie niezwykle intensywnych i trwałych opalizujących kolorów. "We wszystkich naszych kolekcjach stawiamy na proste i wyraziste formy.  Aby wydobyć piękno faktury lub barwy poszukujemy kształtów, które zachowują prostotę i czystość linii. Uważamy, że przy tworzeniu biżuterii należy zachować umiar, by przekaz pozostał czytelny".

27. GALERIA ELLA ART
www.artinfo.pl/Ellaart

28. GALERIA OLIMPUS
www.galeria-olimpus.pl
Łódzka Galeria Olimpus istnieje od 1993 r. i prezentuje prace tzw. klasyków malarstwa i fotografii XX wieku, Henryka Stażewskiego, Jana Tarasina, Stefana Gierowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem łódzkiego środowiska artystycznego ( Fijałkowski, Pierzgalski, Zieliński, Jaśkiewicz, Robakowski). Olimpus do współpracy zaprasza również młodych artystów (Laura Pawela) i fotografików, organizuje wystawy, spotkania i koncerty. Zwyciężyła w ubiegłorocznym konkursie na najlepsze stoisko sztuki współczesnej.

29. DOM AUKCYJNY REMPEX
www.rempex.com.pl
„Rempex" Spółka z o.o. powstała w 1989 r. Aktualnie Spółka "Rempex" w całości należy do Marka Lengiewicza i jego syna Piotra Lengiewicza. Prowadzi Domy Aukcyjne w Warszawie i Krakowie, sieć galerii dzieł sztuki i antyków. Dom Aukcyjny Rempex działa od 1990 r. i od tego czasu zorganizował ponad 200 różnego rodzaju aukcji dzieł sztuki i antyków.

30. GALERIA BELLOTTO
www.bellotto.pl
ul. Krakowskie Przedmieście 79, 00-079 Warszawa
tel.: +48 (0 22) 826 85 92
e-mail:galeria@bellotto.pl

31. GALERIA CAMERA DI FOTO
www.cameradifoto.eu
ul. Krakowskie Przedmieście 62, 00-322 Warszawa
tel.: +48 (0 22) 828 40 28
e-mail: galeria@cameradifoto.eu

32. POD IGLICĄ
www.podiglica.pl
Galeria Sztuki „Pod Iglicą” z Wrocławia rozpoczęła swoją działalność w marcu 2003 roku. Zajmuje się wyceną i obrotem dziełami sztuki oraz wystawiennictwem. Posiada wyjątkowe zbiory malarstwa, w szczególności wrocławskich artystów, zarówno dawnych jak i współczesnych, takich twórców jak: Krzysztof Skarbek, Zdzisław Nitka, Witold Liszkowski czy Maciej Bartosik. W ofercie galerii znajduje się szeroki wybór rzeźb Stanisława Wysockiego i Adama Wyspiańskiego, antyków, zabytkowych mebli i zegarów, obrazów i rzeźby z terenu Śląska oraz przedmiotów użytkowych.

33. GALERIA SZTUKI Pawła Olejnika
www.olejnik.com.pl
Warszawska Galeria Sztuki Pawła Olejnika została założona w 2000 roku. W zbiorach galerii odnajdziemy współczesne malarstwo pejzażowe, grafikę, rzeźbę, ceramikę i jubilerstwo artystyczne. Z galerią współpracują uznani artyści : Janusz Lewandowski,Wojciech Rutkowski, Beata Topolińska, Alina Dorada- Krawczyk,  Janusz Olszewski, Ryszard Ptaszyński, Bartosz Bremer, Piotr Komincz,  Dariusz Miliński, .Edward Szutter, Borys Michalik, Alojzy Balcerzak,Czesław Podgórski, Jacek Maślankiewicz, Romuald Smorczewski, Ryszard Wespa. Obok malarstwa i rzeźby, w ofercie galerii prezentowana jest artystyczna biżuteria srebrna, ceramika artystyczna.

34. RYNEK SZTUKI
www.ryneksztuki.eu
Rynek Sztuki jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością założoną w Łodzi w 1991. Firma prowadzi handel dziełami sztuki poprzez dom aukcyjny i galerie, w których organizowane są wystawy czasowe. Rynek Sztuki handluje obrazami, grafikami, rzeźbami, fotografiami i rzemiosłem artystycznym. Oferuje sztukę dawną i współczesną. Do czerwca 2010 roku przeprowadzono 141 aukcji dzieł sztuki oraz kilkadziesiąt specjalistycznych, np. fotografii. Od roku 2006 Rynek Sztuki realizuje pionierski w Polsce program promowania twórczości młodych, przede wszystkim łódzkich artystów sprzedając ich dzieła poprzez Aukcje Promocyjne, Galerię Młodych Talentów i Internetową Galerię Młodych Talentów.

35. ESTA Galeria Sztuki Współczesnej
www.galeria-esta.pl
Galeria Sztuki Współczesnej Esta z Gliwic specjalizuje się w prezentacji osobowości artystycznych, wartościowych tendencji i kierunków w sztuce. W Galerii można zobaczyć  prace artystów uznanych w świecie sztuki - uprawiających malarstwo, grafikę, rysunek, rzeźbę i fotografię oraz twórców nieznanych, zapomnianych, charakteryzujących się zmysłem i talentem artystycznym. Galeria reprezentuje wybitnych polskich artystów współczesnych (m.in. Z.Beksiński, R.Bonczar, J.Dobkowski, S.Fijałkowski, J.Gaj, J.Karbowniczek, J.Lewczyński, T.Łapiński, R.Maciuszkiewicz, F.Maśluszczak, R.Otręba, J. Pamuła, J.Tarasin, A.Urbanowicz, P.Pierściński, Z.Łagocki). Reprezentuje również artystów zagranicznych: Guenter Grass, Richard Klank, Tadeusz Łapiński.

36. DESA MODERN
www.desamodern.pl
Galeria Desa Modern zaprosiła do współpracy przy projekcie inkografii, wybitnych polskich artystów współczesnych, m.in. Rafała Olbińskiego, Edwarda Dwurnika i Tadeusza Dominika. Inkografia to kolejna w historii grafiki (po litografii czy serigrafii), nowoczesna technika graficzna przeznaczona do tworzenia edycji prac o limitowanym nakładzie, których wykonanie odpowiada najwyższym standardom. Galeria Desa Modern pragnie zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców inkografię jako prace o charakterze kolekcjonerskim, które przy zachowaniu cech autentyczności i unikatowości, są dostępne w atrakcyjnych cenach.

37. GALERIA HORTAR
www.hortar.com.pl
Galeria Hortar z Tarnowa zajmuje się głównie sztuką współczesną, istnieje od 2004 r. Od tego czasu w salach wystawowych odbyło się kilkadziesiąt wystaw (malarstwa, grafiki, rzeźby, plakatu, ikony). Artyści pokazujący w galerii swoje prace to m in.  St. Baj, J. Joniak, T. Wallis Joniak, St. Rodziński, J. Nowosielski, Fr. Maśluszczak, T. Boruta, P. Taranczewski, M. Sapetto, L. Misiak, J. Rykała, K. Bereźnicki, K. Skórczewski, St. Wysocki.

38. ARCHE GALERIA SZTUKI
www.galeria-arche-part.pl
Galeria Arche powstała w 2008 roku w Olsztynie. W galerii prezentowana jest stała wystawa prac Krystyny Szwajkowskiej: grafik wykonanych w technice litografii (rysunki wykonywane są na kamiennych płytach wapiennych) oraz rysunku i malarstwa. Inspiracją dla artystki są wizerunki skamielin, prehistorycznych zwierząt: amonitów, ślimaków, małży, które żyły kiedyś w wodach jurajskiego morza. W Galerii ARCHE prezentowane są również prace innych artystów, którzy inspirują się przyrodą Jury. Galeria posiada pracownię graficzną wyposażoną m.in. w prasy do druku litografii, prowadzi warsztaty, sprzedaż dzieł sztuki oraz organizuje spotkania artystyczne i konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży.

39. GALERIA CARNELLI
www.carnelli.pl
Galeria internetowa o profilu fotograficzno-artystycznym. Powstała z myślą o twórcach niezależnych, pasjonatach sztuki. Galeria promuje artystów wykorzystując możliwości medialne przestrzeni internetowej. Przywiązuje ogromną wagę zarówno do poziomu artystycznego, jak i standardów kolekcjonerskich prezentowanych prac. Na 8. WTS galeria zaprezentuje prace dwóch artystów: Macieja Krzywickiego (znalazł się w indeksie 200 najlepszych ilustratorów świata na lata 2009/10 w rankingu Leuzers Archive) i Lechosława Carnelli (członek Związku Polskich Artystów Fotografików, który od kilku lat tworzy krótkie serie tematyczne fotografii kolekcjonerskich).

40. ELŻBIETA I LECH LEDECCY
www.eldekor.pl
Biuro projektów i galeria z Częstochowy. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, architektonicznym, projektuje i realizuje witraże, ceramikę, rzeźbę, płaskorzeźbę ceramiczną i kamienną, detale do wnętrz i ogrodów.

41. GALERIA BON ART
www.bon.art.pl
Warszawska Galeria Bon Art to autorska galeria malarki Bogny Jarzemskiej-Misztalskiej. Prezentuje malarstwo olejne, architektoniczne i malarstwo w unikalnej technice emalii na blasze, a także szkło artystyczne i sztukę użytkową. Bogna Jarzemska ukończyła Warszawską ASP w 2003 roku uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni prof. K.Wachowiaka i malarstwa ściennego w pracowni prof. E.Tarkowskiego. Dyplom został wyróżniony dwiema nagrodami: prof. Józefa Szajny - "Dyplom 2003" i "Najlepszy Dyplom z Malarstwa". Artystkę interesuje natura, przyroda, świat fauny i flory, z których inspiracje czerpie uczestnicząc w licznych plenerach malarskich i odwiedzając ciekawe zakątki świata. Wśród ważnych tematów pojawiających się w jej pracach można wymienić kompozycje inspirowane ptakami, egzotyką, światem baśni oraz prace pejzażowe.

42. ART CERAMICS
www.artceramics.com.pl www.tazzaglass.eu
Firma  Art Ceramics  od 1997 roku  zajmuje się tworzeniem sztuki w obszarach szkło artystyczne, rzeźba, malarstwo, ceramika. Założycielem i autorem projektów jest artysta  Jacek Grzesiak. Art Ceramics wykonuje projekty aranżacji wnętrz tworzymy unikatowe przedmioty dekoracyjne i użytkowe.

43. ZWIĄZEK ARTYSTÓW PLASTYKÓW - OKRĘG CZĘSTOCHOWSKI
Związek Polskich Artystów Plastyków jest największym w kraju stowarzyszeniem twórców, założonym w 1911 r. w Krakowie. Zrzesza 8.500 artystów sztuk wizualnych o specjalnościach: malarstwo, grafika, rzeźba, medalierstwo, ceramika, szkło, witraż, tkanina, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, mebel, scenografia, konserwacja dzieł sztuki, wystawiennictwo, itp. Do ZPAP przyjmowani są absolwenci akademii sztuk pięknych i innych szkół wyższych kształcących w kierunkach plastycznych. Raz na trzy lata odbywa się akcja przyjęć osób na podstawie dowodów twórczej działalności.

44. PODLASKIE STOWARZYSZENIE PROMOCJI SZTUKI
www.malarze-podlasia.pl
ul. Piastowska 23/4, 15-207 Białystok
tel.: +48 (0 85) 741 07 26, +48 504 292 554
e-mail: wiszniewski@vp.pl

45. ANTYKART
www.antykart.pl
Pracownia konserwacji Antykart działa na rynku krajowym i zagranicznym od kilkunastu lat. Zespół doświadczonych specjalistów, również po ASP w Krakowie, wykonuje pełny zakres prac w dziedzinie: kopie mebli artystycznych, konserwacja w pełnym zakresie, snycerstwo i rzeźba w drewnie, pozłotnictwo, prace tapicerskie, projektowanie intarsji, projektowanie i wykonywanie okuć. Antykart specjalizuje się głównie, choć nie tylko w meblach epoki baroku, wzbogacając polski rynek o dzieła sztuki, które są na nim niedostępne.

46. DOM AUKCYJNY OSTOYA
www.ostoya.pl

47. SAK ANTIQUITIES
www.sak-antyki.pl

Pracownia konserwacji antyków Sak Antiquities z Sochaczewa istnieje od 1990 r. Posiada uprawnienia w dziedzinie konserwacji mebli zabytkowych. Z jej usług korzystają muzea, kościoły, klasztory, galerie i prywatni koneserzy.

48. DOM AUKCYJNY ABBEY HOUSE S.A.
www.abbeyhouse.pl
Dom Aukcyjny Abbey House S.A. (DAAH) jest Spółką, która powstała na gruncie wieloletnich doświadczeń biznesowych oraz pasji Pawła Makowskiego, Norberta Pyffla i Filipa Stanisława Wyganowskiego. Nową jakością i jednocześnie siłą napędową Abbey House jest optymalne połączenie działalności stricte biznesowej z edukacją dotyczącą inwestowania w sztukę.

49. GALERIA BERŻERA
www.galeriaberzera.pl
Warszawska Galeria Berżera powstała z pasji do antyków. Prowadzi sprzedaż oryginalnych  obiektów sztuki i rzemiosła dawnego oraz doradza w ich wyborze. Od 2005r. należy do Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich (SAP) i Międzynarodowej Unii Antykwarycznej (CINOA) – organizacji skupiających marszandów.

50. GALERIA PUNKT
Galeria Punkt działa w Zielonej Górze od 1993 r. Zajmuje się sprzedażą dzieł sztuki współczesnej i dawnej.
al. Niepodległości 31a, 65-042 Zielona Góra
tel./fax: +48 (0 68) 325 42 38, +48 602 754 234
e-mail: galeriapunkt@poczta.fm

51. POLONIA ART
www.polonia-art.pl
Dom Aukcyjny Polonia-Art, Galeria Sztuki Dawnej i Współczesnej Katowicki Dom Sztuki. To również pierwszy działający na Śląsku Dom Aukcyjny. Działalności Polonii-Art obejmuje: malarstwo polskie, malarstwo europejskie, grafikę, rzeźbę, rzemiosło artystyczne, meble, wycenę i konserwację dzieł sztuki, w zakresie malarstwa i rzeźby polichromowanej, profesjonalną oprawę obrazów, szeroki wybór ram, organizację wystaw, plenerów, promocję artystów.

52. GALERIA GRODZKA
www.galeriagrodzka.pl
Galeria Grodzka, która mieści się na Starym Mieście w Płocku, w swojej ofercie posiada wysokiej klasy malarstwo polskie XIX i XX wieku, meble oraz ciekawe rzemiosło artystyczne. Unikalne przedmioty i  elementy wystroju nadadzą niepowtarzalny charakter każdemu wnętrzu.

53. POLSWISS ART DOM AUKCYJNY
www.polswissart.pl
Polswiss Art oferuje profesjonalną obsługę w zakresie handlu sztuką, rzetelną wycenę powierzonych obiektów, wykonanie niezbędnych zabiegów konserwatorskich, a także doradztwo w zakresie doboru oprawy dzieła.

54. ANTYKI BOCHNIA
www.antyki.bochnia.pl 
Firma Antyki Nowak istnieje od 1993 roku, ciągle wzbogacając swoje zbiory i pomagając w wyborze przedmiotów, starych pamiątek, stylowych mebli, które dekorują wnętrza domów i nadają im nowego blasku, blichtru i smaku. W kolekcji znajdują się militaria, srebra, platery, meble, lampy, porcelana, obrazy i rzeźby, zegary, wyroby z brązu, mosiądzu i cyny oraz biżuteria.

56. SPACE GALLERY   
www.spacegallery.com.pl
Salon sztuki dawnej i współczesnej. Kakowska galeria została założona w 1992 r. przez krakowską rzeźbiarkę Barbarę Zambrzycką-Śliwę i od początku stała się miejscem spotkań i prezentacji dorobku profesorów i absolwentów polskich Akademii Sztuk Pięknych. Z czasem formuła galerii zaczęła się poszerzać obejmując polską sztukę w całej różnorodności kierunków i tendencji artystycznych od wieku XIX-tego do dzisiaj. Wśród prezentowanych prac pojawiają się nazwiska mistrzów, których twórczość wyznaczała cezury w polskiej sztuce przed - i powojennej, (m.in. Matejko, Michałowski, Brandt, Makowski, Malczewski,  Boznańska, Axentowicz, Wyczółkowski, Kossak, Laszczka), płótna twórców związanych z Ecole de Paris, Komitetem Paryskim (Cybis, Czapski, Samborski), przedstawicieli polskiej awangardy (Kantor, Lenica, Opałka, Stażewski).

57. DOM AUKCYJNY REMPEX

58. ANTIQUARIAT KRAK
www.antiquariat-krak.com.pl
Ortelius (wydawca pierwszego nowożytnego atlasu), Hondius, Speed, de Jode, Seutter, Homann., a także  Schedl, Braun i Hogenberg, Merian, Dahlbergh, to z ich dzieł oraz od wielu innych ówczesnych wydawców, pochodzą samodzielnie dziś funkcjonujące mapy ziem polskich i widoki miast, które składają się na niezwykle bogatą i różnorodną kolekcję Antiquariatu KRAK.
Antiquariat KRAK Stanisław Szymczyk, Ewa Ostrowska
Gröningerstr. 50/1, 71254 Ditzingen, Niemcy
tel.: +49 (71 56) 3 28 46; fax: +49 (71 56) 3 29 59
mobile de: (+49) 162 931 28 71
mobile: +48 602 843 725
e-mail: sszymczyk@t-online.de, ewa.ostrowska@web.de
www.antiquariat-krak.com.pl

59. NIELSEN POLSKA  Sp. z o. o.
www.nielsen.com.pl
Firma Nielsen Polska Sp. z o.o. z siedziba  w Warszawie jest przedstawicielem amerykańskiej firmy Nielsen & Bainbridge, jednego ze światowych liderów na rynku wyrobów ramiarskich. Na polskim rynku istnieje od 1996 roku, oferując profile aluminiowe i drewniane, gotowe ramy aluminiowe, kartony passe-partout, foamboardy, profesjonalne urządzenia ramiarskie tj. maszynka do cięcia pp, szkło muzealne, systemy zawieszeń, czy też system zabezpieczeń obrazów. Marka Nielsen kojarzona jest z materiałami ramiarskimi najwyższej jakości. Jest gwarancją produktów wykonanych z najlepszych surowców, opartych o nowoczesną technologię i wzornictwo.

60. SERENISSIMA
www.serenissima.pl
Księgarnia i antykwariat  zajmuje się gromadzeniem specjalistycznych pozycji z zakresu historii sztuki i nauk pokrewnych, w języku polskim i angielskim. Ze szczególną uwagą śledzi publikacje dotyczące historii i sztuki Europy Środkowowschodniej, wydawane w języku rosyjskim, ukraińskim, białoruskim i litewskim. Oferuje książki i  publikacje z katalogu wydawnictwa, ale także zajmuje się  poszukiwaniem materiałów i  ich sprowadzaniem uwzględniając sugestie i indywidualne potrzeby klientów. Służy merytoryczną pomocą bibliotekom, instytutom, placówkom naukowym i edukacyjnym. Współpracuje z wiodącymi wydawnictwami naukowymi z Polski (Dig, Arkady, wydawnictwa uniwersyteckie) oraz z zagranicy (wydawnictwa uniwersyteckie: Yale UP, Chicago UP, Oxford, MIT Press oraz wiele innych).   

61. GRAFITERIA
www.grafiteria.com.pl
Grafiteria to młoda, ale prężnie rozwijająca się firma powołana do życia w marcu 2010. Jej założycielami jest  dwójka pasjonatów sztuki, przede wszystkim grafik i plakatów: Magdalena Sosenko oraz Maciej Gutkowski, posiadających ośmioletnie doświadczenie w branży antykwarycznej.
W ofercie Grafiterii znajdziemy: grafiki i ryciny (od XVI do XX w.), stare plakaty filmowe, teatralne i propagandowe, akwarele i obrazy od p. XX w. do lat 90. Grafiteria służy radą i fachową pomocą przy doborze grafik do kolekcji, a także do wystroju wnętrz mieszkań, apartamentów, domów, hoteli, biur, restauracji itp.

62. KSIĘGARNIA INTERNETOWA ARKADY.INFO
www.arkady.com.pl
Wydawnictwo Arkady powstało w 1957 roku. Na łamach "Arkad" podejmowano tematy z zakresu wzornictwa przemysłowego, propagowano sztukę nowoczesną, ukazywały się artykuły z historii sztuki. Autorami tekstów były takie osobistości jak J.Parandowski, M.Walicki czy W.Tatarkiewicz. Kontynuacji zadania popularyzacji sztuki podjęło się Wydawnictwo Arkady. Działalność edytorską rozpoczęto od fachowych publikacji z zakresu historii polskiej architektury i sztuk plastycznych oraz podręczników i poradników budowlanych. Z czasem ofertę poszerzono o leksykony, poradniki, książki akademickie a już w latach dziewięćdziesiątych o książki kucharskie i dla dzieci. Arkady jako jedno z pierwszych krajowych wydawnictw publikowały książki polskie w wersjach obcojęzycznych. Ukazywały się również liczne przekłady na język polski prezentujące nie tylko kulturę i sztukę, ale również osiągnięcia z dziedziny planowania przestrzennego i urbanistyki.

63. WYDAWNICTWO KSIĄŻKOWE KURTIAK I LEY
www.kurtiak-ley.pl
Ekskluzywne książki artystyczne, które wydaje Kurtiak i Ley od 1989 r oraz bibliofilskie oprawy w skórę zyskały wielkie uznanie wśród kolekcjonerów. Wydawnictwo tworzy od podstaw biblioteki domowe i wyposaża je w kompletne kolekcje książek. Niejedna biblioteka domowa, gabinetowa i publiczna na świecie szczyci się ich posiadaniem. Dla wielu znanych instytucji i firm Kurtiak i Ley wydało całe edycje bibliofilskie. Unikatowe książki artystyczne są traktowane coraz częściej jako luksusowe prezenty.

64. WYDAWNICTWO BOSZ
www.bosz.com.pl
Nagradzane w prestiżowych konkursach książkowych wydawnictwo BOSZ specjalizuje się w edycjach albumowych, współpracując z wybitnymi twórcami i placówkami kulturalnymi. Tematyka wydawanych albumów dotyczy sztuki, piękna polskiej przyrody i dziedzictwa kultury. Na 8.WTS Bosz zaprezentuje m.in. wydawnictwa albumowe "Akty" Władysława Wańtucha, "Art Color Ballet", luksusowe wydanie albumu "Chopin" prof.Mieczysława Tomaszewskiego.

65. MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA
www.um.warszawa.pl/chopin 
Warszawa – miasto Chopina zachęca turystów ze świata  do odwiedzania jej w roku 200. jubileuszu urodzin wielkiego kompozytora. W stolicy Polski na każdym kroku rozbrzmiewa w tym roku jego muzyka. Dzieje się tak, między innymi za sprawą multimedialnych Ławek Chopinowskich, usytuowanych w miejscach związanych z życiem muzycznego geniusza w Warszawie, który spędził tu 20 lat życia i wyjechał, jako w pełni ukształtowany twórca. W Warszawie w kościele św. Krzyża spoczywa serce Chopina, na Tamce działa nowoczesne multimedialne Muzeum Chopina z największym na świecie zbiorem pamiątek po kompozytorze, a w Łazienkach pod jego pomnikiem w każdą letnią niedzielę odbywają się koncerty. Miasto stołeczne Warszawa przygotowało w ośmiu językach audioprzewodniki mp3 po mieście oraz film „Warszawa Chopina”, które dostępne są na internetowej stronie. Zachęcamy do odwiedzenia miasta Chopina i stoiska Warszawy na Warszawskich Targach Sztuki.

Chopin Pol 165x210 Krzywe